-
alacam55.com - duyuru    BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN BEKLENEN NE ?  10.1.2017 11:58:43

   Türkçüler Günü  3.5.2013 18:33:58

   ALAÇAM-YAKAKENT TARİHİNDEN KESİTLER  10.4.2012 13:46:46

 • Ana Sayfa
 • Yakakent
 • Kozköy Tarihi
 • Kozköy Hakkında
 • Örf ve Adetlerimiz
 • Kız İsteme
 • Unutulan Dil
 • Kim Nerede ?...
 • Kaybettiklerimiz
 • Foto Galeri
 • İletişim
 • Editör Giriş
 • Site Yönetimi Giriş
 • Güvenli Çıkış
.:: Onbir Ayın Sultanı Ramazan HOŞGELDİN ::.

         Yüce ALLAH’ın ( c.c) lütfu ile kimimiz sağlıklı,kimimiz acı dolu,kimimiz  esenlik içinde ramazan ayına kavuşmuş bulunuyoruz..


          Bir önceki ramazanda aramızda olan sevdiklerimizden bazıları bu ramazanda yoklar.Bir sonraki ramazanda ise yine bazılarımız  kimbilir belkide bizler olmayacağız.Ömür saatimizin son saniyesi nerede ne  zaman ve ne şekilde dolacak kimse bilemez.Bu nedenle ramazan ayı hayatımızın muhasebesini yapmak için bir fırsat olmalıdır.


          Ramazan ayı Yüce ALLAH’ın (.c.c) biz kullarının üzerine rahmet ve bereketini yağdırdığı  kurtuluş ümidinin tazelendiği,ibadet ve nefis muhasebesi ile gönüllerin arındığı,birlik ve  beraberlik ruhunun canlandığı özel bir zaman dilimidir.


         Ramazan ayı Kur’an ayıdır..


         Ramazan ayı Nefislerin terbiye edildiği,yoksulların doyurulup gözetildiği,sevap ve mükafatın arttığı,af ve mağfiretin  Yüce yaratan tarafından kullarına çokça ihsan edildiği   rahmet ve bereket ayıdır.


         Ramazan ayı inanan her kulun açlığı tattığı,zengin ile fakirin aynı sofrayı ve aynı yemekleri paylaştığı aydır.


         Ramazan ayı ayların en faziletlisidir.Kur’an ın inişi bu ayda başlamıştır.


         Ramazan ayı  onbir ayın sultanıdır


         Ramazan ayını çok özel yapan nedenlerden biride  içinde bin aydan hayırlı olan Kadir gecesinin olmasıdır.


         Mübarek ramazan ayınızı tebrik eder sevdiklerinizle beraber nice ramazanları bin  aydan hayırlı olan kadir gecesi  sevinci ile idrak etmenizi ve güzellikler getirmesini Yüce ALLAH‘tan (c.c) dilerim.


         Ramazan ayının Tüm İslam aleminede  hayırlar getirmesini,kendi öz vatanlarında düşman muamelesi gören ,  Kerkük’ten Karabağ’a, Filistin’den Doğu Türkistan’a, zulüm altında ve yoklukla karşı karşıya bulunan bütün soy ve din kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını Yüce ALLAH'tan (c.c)  dilerim.


                                SON ACIMIZ OLSUN

 

           29 Ağustos  2007 günü  hepimiz kara denizin kara haberiyle yıkıldık.Acımız büyük büyük olduğu kadar da tarifsiz.Emin olun söyleyecek kelime kuracak cümle bulmakta zorlanıyor insan.Açıkçası hislerimize tercüman olacak sözlerin bittiği nokta.Bu vesile ile vefat eden evlatlarımız Handan GÜNEL,Havvanur GÜNEL,Muharrem GÜNEL ve Gizem AK a ALLAH (c.c) rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun  Anneleri ,babaları,amcaları dedeleri ve ninelerine tüm sevenlerine,arkadaş ve öğretmenlerine ALLAH ( cc ) sabırlar versin.

 

                                KÜTÜPHANE


          İnandığımız dinin ilk temel emri "oku" diye başlamaktadır ve bu ilahî mesajdan hareketle de, bu ilahî mesaja kulak vererek, insanların hayatta başarılı olduklarını da tarih içinde gözlemekteyiz.

          Bir toplumun gelişmesi ve yükselmesi için en önemli ve temel adım okumaktır. Okumaya ne kadar önem verilir ve teşvik edilirse, o ülkenin bilgili insanlarıyla da muasır medeniyetler seviyesine çıkmakta en temel ve sağlam başlangıç sağlanmış olur.

         Okumak kadar okutmakta önemlidir.Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı da okutmak ve okuyamayanlara yardımcı olmak ALLAH’ın  (c.c) ilk emrine ne kadar değer verdiğimizin göstergesi olacaktır.

         Bu vesile sizlere köyümüz okulunun kütüphanesinin kurulduğu müjdesini vermek istedim.Sitemize gerek yurt içinden, gerekse yurt dışından yazan çok sayıda arkadaş ve kardeşlerimizin köyümüz çocuklarına nasıl yardım edecekleri  konusundaki sorularına  muhatap olmakta idim.

         Bu haber kendilerine okulumuz ve çocuklarımıza yardım fırsatı vermektedir.Kendisini Kozköylü hisseden ,etmeyen köyümüz okulunda okumuş olan veya olmayan herkesi okulumuz kütüphanesine kitap yardımı yapmaya davet ediyorum.

         Sizlerin yardımları ile köyümüzün kütüphanesinin çevremizdeki okul kütüphanelerine örnek olacağı ümit ve dileklerimle hoşçakalın.

          Okulumuzun telefon numarası aynı zamanda faks numarasıdır :0362 611 25 66

         Turan TOK

Pontusçuluk Faaliyetleri

Mustafa TOK

Beka mı ?

Tuğrul Kutluk ŞAAD

Türk’ün en sıcak Otuz Ağustosunun, doksan yedinci

Süleyman Arpa

Tarım ve Hayvancılık
SAMSUN
.:: Seçme Başlıklar ::.