-
alacam55.com - duyuru    BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN BEKLENEN NE ?  10.1.2017 11:58:43

   Türkçüler Günü  3.5.2013 18:33:58

   ALAÇAM-YAKAKENT TARİHİNDEN KESİTLER  10.4.2012 13:46:46

 • Ana Sayfa
 • Yakakent
 • Kozköy Tarihi
 • Kozköy Hakkında
 • Örf ve Adetlerimiz
 • Kız İsteme
 • Unutulan Dil
 • Kim Nerede ?...
 • Kaybettiklerimiz
 • Foto Galeri
 • İletişim
 • Editör Giriş
 • Site Yönetimi Giriş
 • Güvenli Çıkış
.:: Başbakan'ın kafası karışık ::.

      Başbakan R.T. Erdoğan Son günlerde  kafasının karıştığını söylerken:  Ne CHP yi, ne MHP'yi ne de köşe yazarlarını anlayamadığından bahsediyor.

      Başbakan doğru söylüyor.

     Anlamakta zorlanır çünkü ülkede gündem yoğun,

     Anlamakta zorlanır çünkü bazı köşe yazarları hoşlanmadığı doğruları yazıyorlar.

     Anlamakta zorlanır çünkü yoğun bir siyasi gündemden dolayı Başbakan R.T. Erdoğan'ın yorgun bir kafası var.

     Asıl yorgun olan o kafa içindeki beyindir                               

     Beyni fazla yormak insanların bazı olayları hatırlamamasına, bazı olayları yanlış yorumlamasına, bazı olayları da karıştırmasına neden olur. Bu sebeple Sn. Başbakan R.Tayyip Erdoğan’a Allah( c.c ) kolaylık versin

     Mesela; Başbakan R.T. Erdoğan, 2009 Mayıs ayında mecliste mayınlı arazilerin temizlenmesi ve ardından da İsraillilere  50 yıllığına kiralanması konusunda çıkarılacak kanun’a muhalefet edenlere meclis kürsüsünden şu sözlerle sesleniyordu;

     Siz burayı İsrail’e, Yahudilere peşkeş çekeceksiniz’ diyorlar Paranın dini, milleti, ırkı olmaz, buralar da İZAK DEĞİL AHMET ÇALIŞICAK derken sapla samanı karıştırıyor ve beyin yorgunluğundan olsa gerek ki şu talihsiz cümleleri söylüyordu. “Yıllarca bu ülkede bir şeyler yapıldı. Farklı etnik kimlikte olanlar ülkemizden kovuldu. Acaba kazandık mı?

     Başbakan R.T. Erdoğan kovulanların masum insanlar değil de bazılarına barış zamanın da Millet-i Sadıka  dediğimiz alçaklar sürüsünün ; Ülke işgal edildiğinde işgal Kuvvetleri’nin üniformalarını giyerek Ordumuza karşı savaşan, köyleri basıp yakıp, yıkan, kadınlara ve kızlara tecavüz eden yakın zamanda da ataları gibi  Karabağ Hocalı katliamını yapan Ermeni’ler olduğunu bilmiyor muydu.?

     Mezheplerinden dolayı kendi dindaşlarının bile tahammül edemeyip ecdadımızın kendilerine bir patriklik verdikleri, etnik kimliğine bakmadan bağrımızda beslediğimiz Osmanlının yıkılması ile Ege’den Trakya ya kadar işgal eden Kurtuluş savaşıyla da ülkeden kovulurken, yakmadıkları yer yıkmadıkları ocak, tecavüz  etmedikleri kadın, kız bırakmayan,yaşlı , genç, kadın, erkek çocuk demeden katleden  Rum yılanlar’  olduğunu bilmiyor muydu?

     Başbakan R.T. Erdoğan    Aklı selimle bunlar düşünülmedi. Bu aslında faşizan bir yaklaşımın neticesiydi”. Derken

     Bu cümleleri Cumhuriyeti kuran iradeye  ve onun şahsında Mustafa Kemal ATATÜRK’e yedi düvel Türk düşmanı , İngiliz’in, Fransız’ın. Yunan’ın Ermeninin, dönmelerin ve , Yahudilerin söylediğini bilmiyor muydu?

     Ve ardından Ermeni ve Yunan basını “ Türk Başbakanından tarihi itiraf “ diye manşet atmadılar’ mı?

     Sonra  yurt içi , yurt dışı velhasıl Türk sözcüğünden rahatsız herkes geçmişinizle yüzleşin , özür dileyin teraneleri başlatmadı mı ?

     Yetmezmiş gibi Başbakan R.Tayyip Erdoğan bu kadar sözün ardından birde  ; “Tunceli sürgünlerinin dosyalarını açıklarım” der de “ bizim stratejik müttefikimizdir, ortağımızdır” dediği ABD durur mu?

     Dost böyle günde belli olur.  ABD temsilciler meclisi de başbakanımızın söylediğini  tescil edercesine  kabul ettiği tasarıyla “ evet siz geçmişte ülkenizdeki etnik kimliklerden olan Ermenilere bir şeyler yaptınız, onları katlettiniz ve ülkenizden kovdunuz “  anlamındaki tasarıyı kabul ediverdi..!

     Ve ardından Başbakan R.T. Erdoğan aklı karışmış olmalı ki stratejik ortağımız dediği A.B.D ye şu anlamakta zorlandığımız  sözleri ediverdi;

      “ABD bizim stratejik müttefikimizdir, ortağımızdır. ABD’nin basit siyasi hesaplar uğruna Türkiye gibi stratejik ortağını feda edeceğine ben inanmıyorum.”

      Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra Başbakanın ne dediğini anlayan var mı? Kendi tabiri ile şunu söyleyebiliriz; Başbakan R.T. Erdoğan’ın kafası karışık.


    Turan TOK

Pontusçuluk Faaliyetleri

Mustafa TOK

Beka mı ?

Tuğrul Kutluk ŞAAD

Türk’ün en sıcak Otuz Ağustosunun, doksan yedinci

Süleyman Arpa

Tarım ve Hayvancılık
SAMSUN
.:: Seçme Başlıklar ::.